Chcąc stworzyć z długiej, wąskiej kuchni funkcjonalne i wygodne pomieszczenie trzeba zastosować szereg praktycznych rozwiązań już na etapie projektowania zabudowy. Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Podstawą jest dobry projekt zabudowy kuchennej.

Wąska kuchnia to często standard w małych mieszkaniach: dwie długie ściany, dwie krótkie i niewielka przestrzeń między nimi, z którą zwykle nie wiadomo co zrobić. W jaki sposób stworzyć wygodny ciąg kuchenny i zmieścić choćby malutki stolik, przy którym będzie można wspólnie z rodziną zjeść śniadanie i wypić poranną kawę? Wprowadzając odpowiednie, niekoniecznie standardowe rozwiązania przy projektowaniu zabudowy można znaleźć sposób na rozwiązanie każdego aranżacyjnego problemu.

Przed przystąpieniem do tworzenia zabudowy kuchni należy dokładnie rozplanować wielkość ciągu roboczego, przemyśleć ilość dolnych i górnych szafek oraz ilość niezbędnych sprzętów AGD. Czasem warto zrezygnować z zajmującej dużo miejsca wolno stojącej lodówki lub kuchenki na rzecz mniejszego sprzętu do zabudowy. Należy również pamiętać, że na małej i wąskiej przestrzeni dużo lepiej sprawdzą się proste meble o nowoczesnej linii. Kiedy już podejmiemy decyzję co do ilości sprzętów, jakie chcemy mieć w swoijej kuchni, musimy zastanowić się nad ich prawidłowym rozmieszczeniem. Jeżeli istnieje taka możliwość ciąg roboczy najlepiej ustawić w kształcie litery L. Rzeczy duże, ciężkie- takie jak lodówka lub szafy cargo- nalepiej wtedy ustawić na krótszej ścianie. Z kolei ciąg roboczy zostanie zbudowany pod jedną z dłuższych ścian kuchni. Tam też powinien się zmieścić pozostały sprzęt AGD. Przy takim ułożeniu zabudowy kuchennej nie tylko zyskujemy miejsce na kącik jadalny, ale również znacznie poprawiamy proporcje dość długiego i mało funkcjonalnego pomieszczenia.

Przy urządzaniu kuchni zwróćmy również uwagę na odpowiednie oświetlenie i wybór kolorów. Instalując większą ilość punktów świetlnych oraz stosując jasną kolorystykę podłóg i ścian stworzymy wrażenie bardziej jasnego i przestronnego wnętrza.

Wszystkie Państwa wątpliwości związane z zaprojektowaniem i wykonaniem zabudowy do wąskiej kuchni z przyjemnością rozwieją pracownicy naszego firmowego salonu w Łańcucie. Służymy radą i pomocą przy doborze najkorzystniejszych dla Państwa rozwiązań. Realizujemy niestandardowe projekty wszystkich zainteresowanych z okolic Łańcuta i Rzeszowa. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!