Decydując się na zakup nowych mebli do kuchni stajemy przed dylematem, jakie wybrać fronty szafek kuchennych. Do wyboru mamy powierzchnie matowe, półmatowe oraz wykończone na wysoki połysk (fronty lakierowane). Czym kierować się przy wyborze? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek.

Meble lakierowane na wysoki połysk stwarzają ciekawy efekt głębi, a połyskująca powłoka odbijająca lekko przestrzeń wokół jest intrygująca, zwłaszcza przy dobrze rozplanowanym usytuowaniu ciepłego oświetlenia. Najefektowniej wyglądają ciemne meble lakierowane na wysoki połysk, drewniane z widocznym usłojeniem wraz z kamiennymi, na przykład czarnymi blatami. Im kolory frontów będą ciemniejsze tym efekt będzie bardziej wyrazisty i elegancki. Jednocześnie połyskujące wykończenie powierzchni mebli w kuchni zobowiązuje do podtrzymania lub chociaż nawiązania do takiej stylistyki w pozostałych pomieszczeniach domowych.

Z kolei jasne wybarwienie mebli jest bardziej subtelne, “lżejsze”. Wybranie gładkich w kolorze frontów o wysokim połysku niesie ze sobą ryzyko bardziej widocznych odcisków i zarysowań. Znaczenie mają w tym przypadku także rodzaj zastosowanych uchwytów do szafek, częstotliwość gotowania oraz zastosowane we wnętrzu oświetlenie. Im ciemniejsze wybierzemy fronty tym bardziej widoczne będą wszelkie ślady użytkowania, a co za tym idzie częściej będziemy musieli sprzątać.

Drewno o widocznym usłojeniu, lakierowane na wysoki połysk w znacznym stopniu zamaskuje ewentualne ślady. Nieregularne usłojenie skutecznie odwraca uwagę od tych mankamentów, a wysoki połysk jednocześnie eksponuje piękną barwę frontów.

Wybór frontów mebli matowych lub półmatowych to rozwiązanie, które wydaje się najbardziej praktyczne i przyjazne. Takie wykończenie powierzchni mebli doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nie kładzie się szczególnego nacisku na spektakularny efekt połysku. Ciekawie dobrane kompozycje frontów meblowych będą zarówno ładne jak i praktyczne. Wykończenie w jasnych kolorach z niewielką domieszką ciemnych ma najwięcej zwolenników. Brak połysku frontów szafek “uspokaja” wystrój kuchni. W wersji matowej i półmatowe dobrze prezentują się zarówno fronty jednolite jak i drewniane z usłojeniem.

Każda z propozycji ma swoich zwolenników, ale także przeciwników. Podejmując decyzję należy się kierować nie tylko kwestiami estetycznymi, ale również praktycznymi.

Pracownicy naszego salonu w Łańcucie służą Państwu fachową radą i pomocą przy wyborze mebli kuchennych. Proponujemy Państwu praktycznie nieograniczony wybór wzorów i kolorów. Zapraszamy do naszego sklepu w Łańcucie wszystkie zainteresowane osoby z Łańcuta, Rzeszowa i okolic, które chcą stworzyć w swoim domu niepowtarzalny klimat kuchni.