Bardzo często zdarza się, że urządzając nową kuchnię, także w nowoczesnym stylu, nie chcemy rezygnować ze starych, stylowych mebli, które już mamy w domu. Łącząc je z meblami nowoczesnymi możemy otrzymać wnętrze kuchni, które będzie oryginalne i niepowtarzalne.Urządzając kuchnię eklektyczną nie musimy wykazywać się znajomością historii sztuki- wystarczy wyczucie co z czym połączyć i w jakich proporcjach.

Pracownicy naszego salonu w Łańcucie w profesjonalny sposób doradzą Państwu najkorzystniejsze, stylowe rozwiązania!

W eklektycznej kuchni nie powinno się łączyć starych rzeczy z nowymi w takich samych proporcjach. Najlepiej, gdy większość jest nowoczesna, a jedna lub dwie rzeczy, kluczowe dla tej aranżacji kuchni, są stare.

Kuchnie eklektyczne świetnie będą wyglądały w mieszkaniach w starych kamienicach i domach lub nowoczesnych apartamentach, w których do zaaranżowania mamy sporą przestrzeń. Stare meble typu kredens lub bufet potrzebują wokół siebie dużo miejsca. Dobrze gdy kuchnia jest przestronna, połączona z jadalnią lub z salonem.

W kuchni eklektycznej “stare” z “nowym” można łączyć na dwa sposoby. W pierwszym przypadku poza jednym, stylowym sprzętem, który występuje w głównej roli, wszystkie pozostałe są nowoczesne. Szafki kuchenne wykonuje się z błyszczącej płyty MDF, a sprzęty AGD wykończone są aluminium lub stalą. Drugim sposobem jest wykończenie kuchni w stylu klasycznym, rustyklanym z dodaniem jednego, naprawdę starego elementu, którym może być kredens lub komoda. Kuchenne AGD powinno być w tym przypadku również stylizowane na stare.  

Jeśli tylko dysponujecie Państwo odpowiednią przestrzenią i starymi meblami nie bójcie się łączenia stylów. Po pomoc w wyborze odpowiedniej aranżancji zapraszamy do naszego salonu firmowego w Łańcucie- zaprojektujemy i wykonamy dla Państwa stylową kuchnię z wykorzystaniem pamiątkowych mebli.